O nas

kwiecien 2014

"Można żyć bez psa, ale nie warto"  - Heinz Ruhmann

Moja "przygoda" z terierami Jack Russell zaczęła się w latach 80-tych ubiegłego stulecia. Przez dłuższy czas pracowałam za granicą - trenowałam konie sportowe w prywatnych stajniach. Właściciele stajni trzymali Jacki, których zadaniem było wyłapywanie gryzoni w magazynach pasz.
Już wtedy zafascynowała mnie szybkość i skuteczność działania małych, łaciatych, gładkowłosych piesków. Liczne obowiązki a także fakt, że w tym czasie miałam już kilka psów spowodowały, że dopiero kilkanaście lat póżniej mogłam pomyśleć o przyjęciu do domu kolejnego psa.
Decyzja zapadła, a sprowadzenie z Holandii pierwszego "jacusia" zbiegło się z oficjalnym uznaniem tej rasy przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI). Gładkowłosa KIMBA przyjechała do mnie jako 10 tygodniowe szczenię i była jedną z pierwszych importowanych do Polski suczek tej rasy. Po niej do "stada" dołączył sprowadzony z Belgii CROCKY du Balmelok (również gładkowłosy). Kolejną suczką, która przyjechała z Holandii była BAMBI BETHY - jej matka to siostra legendarnego reproduktora SPRANKLE SHOTA of Jack's Paradise, jedynego (jak do dzisiaj) gładkowłosego Zwycięzcy Świata !

marekCYGA Od początku istnienia hodowli staram się o utrzymanie gładkich linii JRT. Z wielu względów nie jest to łatwe i proste ;)  ale takie były założenia hodowli od momentu jej powstania. Moja hodowla jest hodowlą prawdziwie "domową" - wszystkie mieszkające ze mną psy są pełnoprawnymi członkami rodziny. Jack Russell Terrier-y są jedyną hodowaną przeze mnie rasą.

W opiece nad psami pomagało mi od poczatku istnienia hodowli dwóch wspaniałych facetów : mój mąż i syn. Dzielili moją pasję a bez ich pomocy prowadzenie hodowli nie byłoby możliwe.

W sierpniu 2015 roku odszedł od nas po długiej i cieżkiej chorobie mój Mąż, wielki przyjaciel i opiekun sfory.  Nieocenioną pomocą jest teraz mój Syn - dziękuję !

 

marekMILUCHAmarekSPINKA

Wszystkie moje psy są pod stałą opieką weterynaryjną  (GABINET WETERYNARYJNY WESOŁA)  a w razie potrzeby korzystamy z konsultacji doświadczonych specjalistów. Regularnie dbamy o profilaktykę przeciwpasożytniczą oraz przeciwwirusową, także o odpowiednią diagnostykę - wykonujemy wskazane dla rasy badania, w tym badania genetyczne.

Zapraszam do odwiedzenia hodowli (mieszkamy w Warszawie). Wszystkim, którzy nie mogą poznać nas osobiście, polecam odwiedzenie tej witryny - są tu wyczerpujące informacje o moich psach i sporo fajnych zdjęć :)

Stronę tą poświęcam wszystkim moim psom - Kaja Kamińska
wystawaWHISKY