Gładkowłosy JRT na wystawie CRUFTS 2019

Gładkowłosy JRT na wystawie CRUFTS  2019

... bo gładkie jest piękne ! ;) 

   CRUFTS - coroczna, międzynarodowa wystawa psów rasowych, organizowa przez Kennel Club (UK) przez cztery dni każdego marca w Birmingham, Wielka Brytania. Jest to największa na świecie wystawa psów rasowych, odnotowana w Księdze rekordów Guinnessa. Wystawa ta uważana jest za najbardziej prestiżową a każdy pies prezentowany na tej wystawie musi zostać wcześniej zakwalifikowany poprzez odpowiednie oceny z wystaw wcześniejszych.

Na wystawie 2019 były prezentowane także Jack Russell Terriery. Jest to o tyle ciekawe, że KC UK dopiero w 2016 roku oficjalnie uznał rasę Jack Russell, co pozwoliło na kwalifikacje do Crufts. W tym roku na wystwie było prezentowanych około pięćdziesięciu przedstawicieli rasy JRT, w tym zaledwie trzy jacki gładkowłose ! Jednym z prezentowanych "gładziochów" była suczka pochodzaca w linii żeńskiej obustronie po Drapichrustach! Suczka otrzymała trzecią lokatę w swojej klasie.

Jak jednak wynika z relacji właściciela - także i w Anglii, ojczyźnie gładkowłosych jacków, zainteresowane hodowców skupia sie głównie na JRT szorstkowłosych... Ot, taki "paradoks" ... ;)

Właścicielowi (Hunters of Somerset) suczki serdecznie dziękuję za informacje i zdjęcia, także życzę dalszych sukcesów !

Avatar Kai Kamińskiej

"Można żyć bez psa, ale nie warto" - Heinz Ruhmann

Jestem właścicielką hodowli "Drapichrust" zarejestrowanej w Oddziale warszawskim Związku Kynologicznego w Polsce od roku 2001. Hoduję wyłącznie Jack Russell Terriery, specjalizując się w odmianie gładkowłosej.
Stronę tą poświęcam wszystkim moim psom...